Dorośli - dzieciom PDF Drukuj Email
środa, 02 stycznia 2013 09:24

Trwając w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana, przeżyliśmy w Święto Niepokalanej uroczystość dla wszystkich pokoleń naszej wspólnoty, w centrum Jana Pawła II koło katedry. Świętowanie zaczęliśmy od spektaklu w wykonaniu naszych wspaniałych aktorów, których talenty sceniczne zdążyliśmy już poznać wcześniej. Baśń alegoryczna autorstwa Joli K. i w jej reżyserii przedstawiała świat zwierząt, w którym rolę wiodącą Myszki Chrobotki grała znakomicie Iwonka Ż. Wtórujący jej lis Bazyli w wykonaniu Tomka G. był uosobieniem zła w niezwykle atrakcyjnej postaci. Przemiły, przebiegły, kusząc biedną Myszkę, wzbudzał entuzjazm wśród widowni. Także aktorzy grający role drugoplanowe, czyli Tomek J. (Szaraczek Kicuś) i Tomek P. (Szczurek Kleofas) wykazali się prawdziwym bogactwem środków wyrazu artystycznego. Rewelacyjnie prezentowała się także Szczurzyca Desdemona, czyli Beatka P., a Wrona Surfinia Iwonki J. swą majestatyczną wyniosłością wzbudzała zainteresowanie małych i dużych.

Bawiliśmy się wszyscy wspaniale, bo aktorzy grali jak profesjonaliści. Tekst niósł także przesłanie dla dorosłych, zmuszając do refleksji nad hierarchią wartości dzisiejszego świata. Od naszych cudownych aktorów dykcji mogliby się uczyć niektórzy zawodowcy. Scenografia bogatsza niż w niejednym prowincjonalnym teatrze, no a choreografia (!!!) godna co najmniej programu ?Mam Talent?. Bravo, bravissimo i ogromne dzięki za zaangażowanie, serce, wrażliwość oraz bogactwo talentów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Motorem Wydarzenia była Jola K.

Jolu ! Dziękujemy za pomysł, talent dydaktyczno-pisarski, zaangażowanie w opracowanie i przygotowanie scenografii oraz cały trud, włożony w ten spektakl.

Na wielki come back Joli i Jej Aktorów czekać będziemy z niecierpliwością.