Wybory moderacji 1.10.2016 PDF Drukuj Email
środa, 28 września 2016 10:06

Przed zbliżającymi się wyborami moderacji chcemy przypomnieć, na jakich zasadach się odbywają.

1. Prawo głosu czynne i bierne mają wszyscy członkowie sprzymierzeni. To znaczy, że każdy sprzymierzony ma prawo głosować i być wybranym do moderacji.

2. Głosujemy na cały skład moderacji, tzn. 4 osoby. Każdy oddany głos powinien zawierać 4 nazwiska (i imiona). Wyjątkiem są Gorolowie - tak jak poprzednio, jeśli ktoś chciałby oddać głos na Tomka lub Asię, głosuje na nich razem - i liczą się jak jedna osoba.

3. Są dwie formy głosowania:
1) W trakcie wyborów komisja skrutacyjna rozda kartki, na których obecni na spotkaniu sprzymierzeni napiszą 4 nazwiska i oddadzą komisji.
2) Osoby, które nie mogą być na spotkaniu 1. października mogą przekazać swój głos na kartce w zaklejonej i podpisanej kopercie. Kartka może być przekazana bezpośrednio komuś z moderacji lub przez innego członka sprzymierzonego. Koperty zostaną otwarte przez komisję skrutacyjną, a wyjęte z nich kartki - dodane do kartek oddanych podczas głosowania. Uwaga: podpisujemy tylko kopertę, a na karcie wyborczej mają być tylko nazwiska kandydatów do moderacji.

Niedopuszczalne są żadne inne formy głosowania - sms, "telefon do przyjaciela" itp.

4. Po podliczeniu głosów komisja skrutacyjna odczyta 4 nazwiska osób, które otrzymały największą liczbę głosów. Jeśli żadna z nich nie wyrazi sprzeciwu, te osoby wchodzą do grona moderacji (w przypadku rezygnacji - do moderacji wchodzi kolejna osoba z największą liczbą głosów). We własnym gronie moderacja ustala, kto będzie głównym liderem wspólnoty.

Przed wyborami będzie czas na dyskusję - można będzie wypowiedzieć się na temat tego, kogo chcielibyśmy widzieć w gronie moderacji lub zgłosić inne wnioski i sugestie związane z wyborami.

Aktualna lista osób sprzymierzonych została rozesłana mailem.