Przypominamy, że w naszej wspólnocie działa diakonia modlitwy wstawienniczej, która spotyka się w środy (z wyjątkiem lipca i sierpnia) o godz. 18.30 w Centrum Formacyjno-Modlitewnym Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej przy ul. Toszeckiej 36A (obok kamiennego kościoła św. Bartłomieja). Służymy modlitwą indywidualną poszczególnym osobom, ale modlimy się też w intencjach całej wspólnoty i o sprawy bardziej ogólne, choć dotyczące nas wszystkich.
W razie potrzeby zapraszamy na indywidualną modlitwę wstawienniczą. Prosimy o umówienie się na konkretny termin z liderką naszej diakonii - Ireną Andrzejewską, Ewą Piasecką lub innym członkiem diakonii podczas sobotniego spotkania uwielbieniowego lub telefonicznie - numery telefonów dostępne na liście osobowej wspólnoty. Prosimy także o przygotowanie się do modlitwy poprzez spowiedź i Komunię Świętą.
Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty do łączenia się z nami w modlitwie w intencjach, które będziemy podawać na tej stronie.
W tym tygodniu łączymy się z diakonią wstawienniczą w modlitwie:
- za naszą wspólnotę i moderację, diakonie i małe grupy, Skautów Króla, wspólnoty przy parafii Podwyższenia Krzyża oraz w Zabrzu Kończycach - o wylanie Ducha Świętego, jedność, wzajemną miłość i głęboką relację każdego z nas z Bogiem,
- za naszą Ojczyznę - za rządzących, przedsiębiorczość i gospodarkę, rolnictwo, media, służbę zdrowia, szkolnictwo, Polaków poza granicami, a także za rodziny, dzieci, młodzież i ich wychowawców - o Bożą ochronę, prawdę, jedność, współpracę, wolność od nienawiści,
wylanie Ducha Świętego i nawrócenie dla naszego narodu,
- o oczyszczenie, nawrócenie i wiarę w polskim narodzie i Kościele,
- za prześladowanych chrześcijan i o nawrócenie dla ich prześladowców,
- o jedność i miłość wśród chrześcijan,
- za Żydów, by uznali Jezusa za Mesjasza i Boga, a także o relacje polsko-żydowskie,
- o zdrowie ducha i ciała dla chorych na COVID-19 oraz cierpiących na inne choroby,
których w obecnym czasie służba zdrowia nie jest w stanie leczyć,
- za chorych i cierpiących, zwłaszcza z naszych rodzin, znajomych i wspólnoty,
a także za polską służbę zdrowia i tych, którzy opiekują się chorymi.
|