Uwielbienie z dziękczynieniem PDF Drukuj Email
czwartek, 11 października 2012 20:43

Zjednoczyło nas 7 października w kościele pw. N.M.P. Matki Kościoła na Sikorniku. To spotkanie miało połączyć wszystkich chętnych do oddawania Bogu chwały za to, czego dokonywał w czasie rekolekcji letnich ?Jezus żyje? na Górze św. Anny.


Trudno uwierzyć, że już dziesięć lat minęło od chwili, kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się latem na ?Anabergu?. Na naszych oczach to dzieło rozwijało się i kwitło, widzieliśmy, jakie przynosiło owoce. Od jednego turnusu dla dwustu pięćdziesięciu uczestników do trzech turnusów i tysiąca dwustu! Ile osób w ciągu tych dziesięciu lat zostało tam uzdrowionych i uwolnionych, ile podjęło decyzje o radykalnej przemianie życia? Jeśli ktoś tam był, nie ma wątpliwości, że Jezus żyje i działa.

 

Uwielbienie to najwłaściwsza odpowiedź na wszystkie błogosławieństwa, jakie dzięki tym rekolekcjom na nas spłynęły. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji gliwickiej zorganizowały spotkanie modlitewne, by dziękować Bogu za to, czego już dokonał i uwielbiać Go w Jego dziełach. W dolnym kościele na Sikorniku kilkadziesiąt osób zgromadziło się, żeby wyrazić wdzięczność Jezusowi za Jego obecność i działanie. Koncert uwielbieniowy prowadziły połączone siły diakonii uwielbienia różnych wspólnot, a po modlitwie znalazł się czas na rozmowy przy kawie i herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, dostarczonych przez organizatorów. Zdaniem obecnych był to czas radosnego oddania się Panu, żarliwego skupienia zespołu prowadzącego uwielbienie i obecności Bożej w sercach uczestników.

 

Dziękujemy organizatorom oraz gospodarzowi miejsca ks. proboszczowi Bernardowi Mronczowi. Następne spotkanie w styczniu. Pamiętajmy, jako wspólnota jesteśmy powołani do uwielbienia!