Diakonia sportowo-turystyczna PDF Drukuj Email
piątek, 19 października 2012 11:06

Witamy w Diakonii Sportowo-Turystycznej!

 

Organizujemy zajęcia  na basenie i zajęcia sportowe dla dzieci.

Nasz cel to czynny wypoczynek dzieci z rodzicami, a także propagowanie zajęć ruchowych poprzez wspólne uczestnictwo w grach i zabawach.

Piłka nożna

Dużym zainteresowaniem członków wspólnot Szekinah i Bene Regesz cieszą się mecze piłki nożnej, które rozgrywamy od 2010 roku. Odbyło już się kilka oficjalnych meczów pomiędzy Szekinah i Bene Regesz, jak do tej pory zawsze wygrywali starsi, bardziej zaawansowani wiekowo panowie z Szekinah.

Ze wspólnotą z Sikornika „Moje w niej upodobanie” wygraliśmy 10:3, a ze wspólnotą z Bielska Białej „Miasto na wzgórzu” przegraliśmy 15:5.

Siatkówka

W okresie zimowym zajęcia sportowe odbywają się na sali gimnastycznej, gdzie gramy także w siatkówkę. Zajęcia te mają duże powodzenie wśród KOBIET i DZIEWCZYN z naszej wspólnoty.


Aerobik

Dużym zainteresowaniem cieszył się również aerobik, organizowany dla kobiet,  a prowadzony przez Alinę. Nie tylko stwarzał możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów, ale też pozytywnie wpływał na samopoczucie i humor uczestniczek. Alinka urodziła dziecko i teraz niecierpliwie czekamy na jej powrót. ALINKO, WRACAJ DO NAS!!!!!!

Lodowisko

W okresie ferii zimowych spotykaliśmy się na lodowisku, gdzie razem z dziećmi doskonaliliśmy jazdę na łyżwach.

Wyjazdy

W czasie majowego weekendu 28 osób z naszej wspólnoty wyjechało do pięknej Italii, gdzie
w promieniach słonecznych mogliśmy wspólnie wypoczywać i regenerować siły.

Nasza diakonia zajmuje się też organizowaniem wycieczek w góry. Osobne relacje z każdej wycieczki wraz ze zdjęciami dostępne są w zakładce „Aktualności”, informacje o planowanych - w zakładce „W najbliższym czasie”.