Wrażenia z konferencji ENC 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 27 listopada 2012 20:44

W konferencji uczestniczyłam po raz pierwszy. To wydarzenie, w którym może uczestniczyć każdy, bez względu na to, jak długo jest we wspólnocie i czym się zajmuje. Konferencje wygłaszane w piątek i sobotę przez Marcela Rebiai na temat tożsamości chrześcijańskiej, wspólnoty i relacji pokazały po raz kolejny, że jako córka Króla jestem stworzona do życia w pełni, we wspólnocie. To są tematy przerabiane na Szkole Maryi na stopniu 3., na którym obecnie jestem, jak i poruszane na spotkaniach wspólnoty. Tematy te dotyczą mnie w dużym stopniu, gdyż jest to mój słaby punkt. Jestem indywidualistką, a Pan Bóg stworzył mnie do życia we wspólnocie.

Na nowo odkryłam, jak ważna jest świadomość, że jestem dzieckiem Boga, moja relacja do Boga i bliźnich oraz wspólnota. Jesteśmy dziećmi jednego Ojca. Nie ma znaczenia, w jakim języku mówimy, jesteśmy rodziną, a Pan Bóg i tak nas rozumie, mamy ten sam cel i kierunek. To jest piękne.

Nie znam języka angielskiego. Nie przeszkadzało mi to. Konferencje, modlitwa, kazania były tłumaczone. W czasie uwielbienia były śpiewane pieśni, które znam i wielbiłam Pana Boga tak, jak umiałam. W przyszłym roku również konferencja odbędzie się na Górze św. Anny. Zachęcam każdego do uczestnictwa.

Monika