Artykuły archiwalne
Wycieczka na Klimczok i Szyndzielnię PDF Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2013 16:09

Odpowiadając na zaproszenie Kasi G., spora grupa członków wspólnoty w ostatnią sobotę października wzięła udział w wycieczce górskiej („lajtowej” – dla niezbyt zaawansowanych) w Beskidy. Zdobyliśmy, dzięki kolejce górskiej, Szyndzielnię, a następnie powędrowali szlakiem do schroniska na Klimczoku. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci w wieku od 2(!) do „nastu” lat, dzielnie maszerując i sprawdzając się na trasie.

Chwaliliśmy Pana, dziękując za piękno przyrody, cieplutkie jesienne słoneczko, wspólne rozmowy, a także trud wycieczki (niewielki).

Kasia czuwała nad wszystkim, troskliwie opiekując się podgrupami, dwojąc się i trojąc. Dzieciaki otrzymały nagrody w postaci słodkości oraz dyplomów z pieczątkami odwiedzanych schronisk.

Dziękujemy Kasi za pomysł, zaangażowanie i realizację projektu. Może pomyślimy wspólnie o jakichś emblematach wspólnotowych w postaci koszulek lub chustek? Chyba warto na ten temat przy okazji podyskutować. Może odważymy się na podobny wypad zimowy?

Tymczasem, wspominając wycieczkę, jeszcze raz dziękujemy Kasi, no i do zobaczenia podczas kolejnej eskapady! Niech żałują Ci, którzy tego nie przeżyli i pracują nad kondycją, aby zaliczyć następną trasę.

Pokój i Dobro

Sławka Janas

 
Ognisko 29.06.2013 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2013 07:38

OGNISKO W SZENSZTACIE


Taki był oficjalny pretekst…

 

Więcej…
 
Zdjęcia z rekolekcji PDF Drukuj Email
sobota, 17 sierpnia 2013 21:28

JEZUS ŻYJE 2013! …....


Jadzia, Ania, Zosia i Róża przed Domem Pielgrzyma

Więcej…
 
Nowa moderacja PDF Drukuj Email
piątek, 24 maja 2013 15:09

11.05 "My i Duch Święty" wybraliśmy nową moderację. Oto jej skład:
Maciek Górnicki (lider)
Tomek i Asia Gorolowie
Renia Kaczmarzyk
Dawid Rybarz

Modlitewne wsparcie dla nich to nasz obowiązek i przywilej, prosimy więc, by Bóg obdarował ich wszystkimi łaskami koniecznymi do podejmowania tej odpowiedzialności, prowadził i strzegł.

 
Wspólnota i jej lider - przed wyborami moderacji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 lutego 2013 19:50

Wspólnota i lider wspólnoty – przed wyborami moderacji 2013 r.

 

Zanim zadamy sobie pytanie: kto konkretnie ma być liderem mojej wspólnoty albo czy dana osoba nadaje się na lidera, warto spojrzeć na sprawę trochę szerzej, przypominając sobie, jakie jest miejsce wspólnoty w planach Bożych i jaka jest rola lidera. W przeciwnym razie możemy łatwo złapać się w pułapkę światowego myślenia, szukając kogoś, kto zaspokoi nasze bardziej lub mniej świadome potrzeby czy pragnienia, ewentualnie kogoś, kto po prostu sprawia dobre wrażenie. To jednak nie jest właściwa motywacja ani właściwy sposób wybierania kogokolwiek do jakiejkolwiek posługi w Kościele, a tym bardziej – do posługi lidera.

1. Dlaczego Bóg powołuje wspólnoty?

Powołanie wspólnoty nie jest jakieś zasadniczo inne niż powołanie całego Kościoła – wspólnota zawsze jest odbiciem Kościoła powszechnego, chociaż ma swój specyficzny charyzmat i charakter. W nauczaniu Jana Pawła II na temat Kościoła często powtarzały się trzy elementy: Kościół to wspólnota, misja i tajemnica. Dlatego też do istoty każdej wspólnoty w Kościele należy:

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 3 z 6