Artykuły archiwalne
Wybory moderacji PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2012 08:45

Na nadzwyczajnym, króciutkim spotkaniu sprzymierzonych 10.11 podjęta została decyzja o przedłużeniu kadencji obecnej moderacji

Wybory moderacji dopiero w maju!

By się do nich dobrze przygotować, przypominamy, że w tym czasie wszyscy sprzymierzeni powinni - wsłuchując się w opinie pozostałych członków wspólnoty - zastanawiać się nad tym, czyje kandydatury chcieliby przedstawić. Wszyscy też (o czym zawsze warto pamiętać) modlimy się w tej intencji! Członkiem moderacji może być tylko osoba sprzymierzona.

Zachęcamy też do zapoznania się ze statutem wspólnoty i wynikającymi z niego obowiązkami moderacji (więcej informacji na ten temat w zakładce: Struktura wspólnoty) oraz z tekstem Maćka (zakładka: Wybory moderacji 2013).

 
Słowa poznania i proroctwa PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2012 09:09

Internetowa strona naszej wspólnoty ciągle podlega jeszcze zmianom. Dlatego wycofujemy z niej zakładkę „Słowa poznania i proroctwa”. Słowa z sobotnich spotkań przekazywać będziemy odtąd drogą mailową za pośrednictwem Dawida, więc nie szukajcie ich na stronie internetowej.

 
Śladami Jezusa Chrystusa PDF Drukuj Email
piątek, 02 listopada 2012 14:54

Śladami Jezusa Chrystusa

(z diariusza pielgrzymki do Ziemi Świętej – fragmenty)

 

6.10.2012 – sobota

Dziesięcioosobowa grupa członków Szekiny wraz ze SNE pod opieką duchową ks. Janusza Czenczka – diecezjalnego egzorcysty przylatuje do Tel-Awiwu, aby na lotnisku spotkać się z franciszkaninem o. J. Krajem – naszym przewodnikiem po Ziemi Świętej, a także bratem Jordanem – furtianem franciszkańskim, w naszej grupie odpowiedzialnym za przygotowanie liturgii.

Pierwsze zetknięcie z Izraelem to podróż autokarem do Nazaretu, mijamy po drodze Hajfę i górę Karmel. Wieczorem zwiedzamy bazylikę Zwiastowania, której monumentalne mury z wieżą w kształcie odwróconej lilii zatykają dech w piersiach. Późnym wieczorem ze świeczkami w rękach bierzemy udział w procesji maryjnej i międzynarodowej modlitwie różańcowej zakończonej błogosławieństwem w Grocie Zwiastowania.


Ave Maria gratia plena... Tak, tu Słowo stało się Ciałem. Dzięki Ci Maryjo za Twoje fiat.

 

7.10.2012 – niedziela

Pan błogosławi nam na każdym kroku. Pogoda piękna, słoneczna, ale nie męcząca. Różnorodne przeżycia duchowe, słuchanie i czytanie fragmentów Ewangelii w miejscach, w których

Więcej…
 
Mężczyno, da się! PDF Drukuj Email
wtorek, 23 października 2012 13:59

W sobotę, 13.10. uczestniczyłem w spotkaniu dla mężczyzn pod hasłem: „Mężczyzno, da się....!!!", zorganizowanym przez Inicjatywę MISSIO. Muszę przyznać, że nie byłem pewny, czy wezmę w nim udział. Ale pomyślałem, że skoro ktoś (Stefan i inni) poświęcają swój czas i podejmują wysiłek, żeby coś zorganizować, należy z tego korzystać. W dodatku wcześniej słyszałem wiele niezwykle pochlebnych opinii na tema Witka Wilka, który miał być jednym z "gości specjalnych" spotkania. Kilku znajomych ze wspólnoty uczestniczyło w trzecim turnusie rekolekcji na Górze Św. Anny, gdzie Witek prowadził jeden z poziomów. Każdy był pod wrażeniem tego „gościa". Już początek spotkania potwierdził te opinie. Witek jest rzeczywiście niezwykłym człowiekiem, który od momentu nawrócenia żyje blisko Pana Boga i głosi Dobrą Nowinę w różnych miejscach naszego kraju (również za granicą). Dla mnie osobiście forma jego przekazu była rewelacyjna. Podczas spotkania nawet przez moment nie można się było nudzić. Witek potrafił mówić o ważnych elementach dotyczących relacji mężczyzny z Panem Bogiem w sposób niezwykle interesujący, podając wiele ciekawych przykładów ze swego życia, wskazujących, że warto zaufać Panu Bogu oraz że z Nim „da się...".

Więcej…
 
Pierwszy taki wypad PDF Drukuj Email
piątek, 12 października 2012 10:19

Kasia Górnicka zorganizowała i poprowadziła imprezę dla frakcji turystycznej naszej wspólnoty. Wszyscy, którzy lubią chodzić po górach, ale też traktują to jako okazję do budowania więzi wspólnotowych i chwalenia Pana Boga na łonie natury, spotkali się 29.09 i z Ustronia Polany czerwonym szlakiem podążyli na Wielką Czantorię.

Większość, czyli tzw. twardziele, ruszyła pieszo. Mniejszość wjechała kolejką. Przy górnej stacji kolejki dzieci jeździły po letnim torze saneczkowym, jeden przejazd dla każdego zasponsorowała wspólnota. Pozostali uczestnicy korzystali z wolnej chwili i pięknej pogody, odpoczywając, posilając się i podziwiając widoki. Po krótkiej przerwie wyruszyli na szczyt Czantorii Wielkiej. Dzieci w nagrodę za zdobycie szczytu dostały lizaki. 

Dalej trasa wiodła w stronę czeskiego schroniska, gdzie została część osób z małymi dziećmi, a reszta wyruszyła na Małą Czantorię. Po drodze wędrowcy raczyli się pysznymi jeżynami. Na Małej Czantorii wiał silny wiatr. Dzieci bawiły się w chowanego, a wszyscy odpoczywali i pochłaniali przyniesiony w plecakach prowiant. Tą samą drogą wycieczka wróciła na posiłek w czeskim schronisku. W nagrodę za zapał i turystyczną postawę

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 4 z 5