Artykuły archiwalne
Wrażenia z konferencji ENC 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 27 listopada 2012 20:44

W konferencji uczestniczyłam po raz pierwszy. To wydarzenie, w którym może uczestniczyć każdy, bez względu na to, jak długo jest we wspólnocie i czym się zajmuje. Konferencje wygłaszane w piątek i sobotę przez Marcela Rebiai na temat tożsamości chrześcijańskiej, wspólnoty i relacji pokazały po raz kolejny, że jako córka Króla jestem stworzona do życia w pełni, we wspólnocie. To są tematy przerabiane na Szkole Maryi na stopniu 3., na którym obecnie jestem, jak i poruszane na spotkaniach wspólnoty. Tematy te dotyczą mnie w dużym stopniu, gdyż jest to mój słaby punkt. Jestem indywidualistką, a Pan Bóg stworzył mnie do życia we wspólnocie.

Na nowo odkryłam, jak ważna jest świadomość, że jestem dzieckiem Boga, moja relacja do Boga i bliźnich oraz wspólnota. Jesteśmy dziećmi jednego Ojca. Nie ma znaczenia, w jakim języku mówimy, jesteśmy rodziną, a Pan Bóg i tak nas rozumie, mamy ten sam cel i kierunek. To jest piękne.

Nie znam języka angielskiego. Nie przeszkadzało mi to. Konferencje, modlitwa, kazania były tłumaczone. W czasie uwielbienia były śpiewane pieśni, które znam i wielbiłam Pana Boga tak, jak umiałam. W przyszłym roku również konferencja odbędzie się na Górze św. Anny. Zachęcam każdego do uczestnictwa.

Monika

 
Wybory moderacji PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2012 08:45

Na nadzwyczajnym, króciutkim spotkaniu sprzymierzonych 10.11 podjęta została decyzja o przedłużeniu kadencji obecnej moderacji

Wybory moderacji dopiero w maju!

By się do nich dobrze przygotować, przypominamy, że w tym czasie wszyscy sprzymierzeni powinni - wsłuchując się w opinie pozostałych członków wspólnoty - zastanawiać się nad tym, czyje kandydatury chcieliby przedstawić. Wszyscy też (o czym zawsze warto pamiętać) modlimy się w tej intencji! Członkiem moderacji może być tylko osoba sprzymierzona.

Zachęcamy też do zapoznania się ze statutem wspólnoty i wynikającymi z niego obowiązkami moderacji (więcej informacji na ten temat w zakładce: Struktura wspólnoty) oraz z tekstem Maćka (zakładka: Wybory moderacji 2013).

 
Słowa poznania i proroctwa PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2012 09:09

Internetowa strona naszej wspólnoty ciągle podlega jeszcze zmianom. Dlatego wycofujemy z niej zakładkę „Słowa poznania i proroctwa”. Słowa z sobotnich spotkań przekazywać będziemy odtąd drogą mailową za pośrednictwem Dawida, więc nie szukajcie ich na stronie internetowej.

 
Śladami Jezusa Chrystusa PDF Drukuj Email
piątek, 02 listopada 2012 14:54

Śladami Jezusa Chrystusa

(z diariusza pielgrzymki do Ziemi Świętej – fragmenty)

 

6.10.2012 – sobota

Dziesięcioosobowa grupa członków Szekiny wraz ze SNE pod opieką duchową ks. Janusza Czenczka – diecezjalnego egzorcysty przylatuje do Tel-Awiwu, aby na lotnisku spotkać się z franciszkaninem o. J. Krajem – naszym przewodnikiem po Ziemi Świętej, a także bratem Jordanem – furtianem franciszkańskim, w naszej grupie odpowiedzialnym za przygotowanie liturgii.

Pierwsze zetknięcie z Izraelem to podróż autokarem do Nazaretu, mijamy po drodze Hajfę i górę Karmel. Wieczorem zwiedzamy bazylikę Zwiastowania, której monumentalne mury z wieżą w kształcie odwróconej lilii zatykają dech w piersiach. Późnym wieczorem ze świeczkami w rękach bierzemy udział w procesji maryjnej i międzynarodowej modlitwie różańcowej zakończonej błogosławieństwem w Grocie Zwiastowania.


Ave Maria gratia plena... Tak, tu Słowo stało się Ciałem. Dzięki Ci Maryjo za Twoje fiat.

 

7.10.2012 – niedziela

Pan błogosławi nam na każdym kroku. Pogoda piękna, słoneczna, ale nie męcząca. Różnorodne przeżycia duchowe, słuchanie i czytanie fragmentów Ewangelii w miejscach, w których

Więcej…
 
Mężczyno, da się! PDF Drukuj Email
wtorek, 23 października 2012 13:59

W sobotę, 13.10. uczestniczyłem w spotkaniu dla mężczyzn pod hasłem: „Mężczyzno, da się....!!!", zorganizowanym przez Inicjatywę MISSIO. Muszę przyznać, że nie byłem pewny, czy wezmę w nim udział. Ale pomyślałem, że skoro ktoś (Stefan i inni) poświęcają swój czas i podejmują wysiłek, żeby coś zorganizować, należy z tego korzystać. W dodatku wcześniej słyszałem wiele niezwykle pochlebnych opinii na tema Witka Wilka, który miał być jednym z "gości specjalnych" spotkania. Kilku znajomych ze wspólnoty uczestniczyło w trzecim turnusie rekolekcji na Górze Św. Anny, gdzie Witek prowadził jeden z poziomów. Każdy był pod wrażeniem tego „gościa". Już początek spotkania potwierdził te opinie. Witek jest rzeczywiście niezwykłym człowiekiem, który od momentu nawrócenia żyje blisko Pana Boga i głosi Dobrą Nowinę w różnych miejscach naszego kraju (również za granicą). Dla mnie osobiście forma jego przekazu była rewelacyjna. Podczas spotkania nawet przez moment nie można się było nudzić. Witek potrafił mówić o ważnych elementach dotyczących relacji mężczyzny z Panem Bogiem w sposób niezwykle interesujący, podając wiele ciekawych przykładów ze swego życia, wskazujących, że warto zaufać Panu Bogu oraz że z Nim „da się...".

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 5 z 6