Artykuły archiwalne
Śladami Jezusa Chrystusa cz. 2 PDF Drukuj Email
środa, 28 listopada 2012 11:00

11.10.2012 (czwartek)

?Chwal, Jerozolimo, Pana,

Chwal Boga twego, Syjonie!? Ps 147


Wczoraj wieczorem, a zmrok zapada tu szybko, wjechaliśmy - po pobycie na Górze Kuszenia i Pustyni Judzkiej - do rzęsiście oświetlonej Jerozolimy, tętniącej życiem metropolii, niesamowitego tygla kulturowego. W nim obok siebie spieszą ortodoksyjni Żydzi w jarmułkach lub kapeluszach (starsi często o długich zmierzwionych brodach, a młodsi z mocno zarysowanym zarostem, no i oczywiście zwijającymi się w ruloniki pejsami), a Arabowie wykrzykują gardłowym głosem albo ze stoicką cierpliwością czekają na klientów przed swymi sklepikami pełnymi różnorodnych towarów.

 

Hotel Gloria, w którym mieszkamy, położony jest w centrum starej Jerozolimy obok ruin zimowej twierdzy Heroda. Z zewnątrz wygląda na wielowiekowy, przyciąga przytulnością, komfortem pokoi, no i oczywiście bogatą, europejsko-wschodnią kuchnią. Po obfitej kolacji, chociaż zmęczenie daje znać o sobie, wybieramy się jednak na spacer po Jerozolimie, oczywiście niezbyt odległy, żeby się nie zgubić. I staramy się chłonąć atmosferę miasta, które nie śpi w nocy. Ciepło, lekki wiaterek przyjemnie orzeźwia wielotysięczny barwny tłum, wokół architektura chyba wszystkich stylów i epok, nie zawsze zachwyca estetyką, ale zadziwia eklektyzmem i połączeniem przeszłości ze współczesnością. A po historycznych ulicach mkną piękne niebieskie tramwaje, niskostopniowe, ciche i szybkobieżne.

 

Więcej…
 
Wrażenia z konferencji ENC 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 27 listopada 2012 20:44

W konferencji uczestniczyłam po raz pierwszy. To wydarzenie, w którym może uczestniczyć każdy, bez względu na to, jak długo jest we wspólnocie i czym się zajmuje. Konferencje wygłaszane w piątek i sobotę przez Marcela Rebiai na temat tożsamości chrześcijańskiej, wspólnoty i relacji pokazały po raz kolejny, że jako córka Króla jestem stworzona do życia w pełni, we wspólnocie. To są tematy przerabiane na Szkole Maryi na stopniu 3., na którym obecnie jestem, jak i poruszane na spotkaniach wspólnoty. Tematy te dotyczą mnie w dużym stopniu, gdyż jest to mój słaby punkt. Jestem indywidualistką, a Pan Bóg stworzył mnie do życia we wspólnocie.

Na nowo odkryłam, jak ważna jest świadomość, że jestem dzieckiem Boga, moja relacja do Boga i bliźnich oraz wspólnota. Jesteśmy dziećmi jednego Ojca. Nie ma znaczenia, w jakim języku mówimy, jesteśmy rodziną, a Pan Bóg i tak nas rozumie, mamy ten sam cel i kierunek. To jest piękne.

Nie znam języka angielskiego. Nie przeszkadzało mi to. Konferencje, modlitwa, kazania były tłumaczone. W czasie uwielbienia były śpiewane pieśni, które znam i wielbiłam Pana Boga tak, jak umiałam. W przyszłym roku również konferencja odbędzie się na Górze św. Anny. Zachęcam każdego do uczestnictwa.

Monika

 
Wybory moderacji PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2012 08:45

Na nadzwyczajnym, króciutkim spotkaniu sprzymierzonych 10.11 podjęta została decyzja o przedłużeniu kadencji obecnej moderacji

Wybory moderacji dopiero w maju!

By się do nich dobrze przygotować, przypominamy, że w tym czasie wszyscy sprzymierzeni powinni - wsłuchując się w opinie pozostałych członków wspólnoty - zastanawiać się nad tym, czyje kandydatury chcieliby przedstawić. Wszyscy też (o czym zawsze warto pamiętać) modlimy się w tej intencji! Członkiem moderacji może być tylko osoba sprzymierzona.

Zachęcamy też do zapoznania się ze statutem wspólnoty i wynikającymi z niego obowiązkami moderacji (więcej informacji na ten temat w zakładce: Struktura wspólnoty) oraz z tekstem Maćka (zakładka: Wybory moderacji 2013).

 
Słowa poznania i proroctwa PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2012 09:09

Internetowa strona naszej wspólnoty ciągle podlega jeszcze zmianom. Dlatego wycofujemy z niej zakładkę ?Słowa poznania i proroctwa?. Słowa z sobotnich spotkań przekazywać będziemy odtąd drogą mailową za pośrednictwem Dawida, więc nie szukajcie ich na stronie internetowej.

 
Śladami Jezusa Chrystusa PDF Drukuj Email
piątek, 02 listopada 2012 14:54

Śladami Jezusa Chrystusa

(z diariusza pielgrzymki do Ziemi Świętej ? fragmenty)

 

6.10.2012 ? sobota

Dziesięcioosobowa grupa członków Szekiny wraz ze SNE pod opieką duchową ks. Janusza Czenczka ? diecezjalnego egzorcysty przylatuje do Tel-Awiwu, aby na lotnisku spotkać się z franciszkaninem o. J. Krajem ? naszym przewodnikiem po Ziemi Świętej, a także bratem Jordanem ? furtianem franciszkańskim, w naszej grupie odpowiedzialnym za przygotowanie liturgii.

Pierwsze zetknięcie z Izraelem to podróż autokarem do Nazaretu, mijamy po drodze Hajfę i górę Karmel. Wieczorem zwiedzamy bazylikę Zwiastowania, której monumentalne mury z wieżą w kształcie odwróconej lilii zatykają dech w piersiach. Późnym wieczorem ze świeczkami w rękach bierzemy udział w procesji maryjnej i międzynarodowej modlitwie różańcowej zakończonej błogosławieństwem w Grocie Zwiastowania.


Ave Maria gratia plena... Tak, tu Słowo stało się Ciałem. Dzięki Ci Maryjo za Twoje fiat.

 

7.10.2012 ? niedziela

Pan błogosławi nam na każdym kroku. Pogoda piękna, słoneczna, ale nie męcząca. Różnorodne przeżycia duchowe, słuchanie i czytanie fragmentów Ewangelii w miejscach, w których

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 6 z 7