Artykuły archiwalne
Mężczyno, da się! PDF Drukuj Email
wtorek, 23 października 2012 13:59

W sobotę, 13.10. uczestniczyłem w spotkaniu dla mężczyzn pod hasłem: ?Mężczyzno, da się....!!!", zorganizowanym przez Inicjatywę MISSIO. Muszę przyznać, że nie byłem pewny, czy wezmę w nim udział. Ale pomyślałem, że skoro ktoś (Stefan i inni) poświęcają swój czas i podejmują wysiłek, żeby coś zorganizować, należy z tego korzystać. W dodatku wcześniej słyszałem wiele niezwykle pochlebnych opinii na tema Witka Wilka, który miał być jednym z "gości specjalnych" spotkania. Kilku znajomych ze wspólnoty uczestniczyło w trzecim turnusie rekolekcji na Górze Św. Anny, gdzie Witek prowadził jeden z poziomów. Każdy był pod wrażeniem tego ?gościa". Już początek spotkania potwierdził te opinie. Witek jest rzeczywiście niezwykłym człowiekiem, który od momentu nawrócenia żyje blisko Pana Boga i głosi Dobrą Nowinę w różnych miejscach naszego kraju (również za granicą). Dla mnie osobiście forma jego przekazu była rewelacyjna. Podczas spotkania nawet przez moment nie można się było nudzić. Witek potrafił mówić o ważnych elementach dotyczących relacji mężczyzny z Panem Bogiem w sposób niezwykle interesujący, podając wiele ciekawych przykładów ze swego życia, wskazujących, że warto zaufać Panu Bogu oraz że z Nim ?da się...".

Więcej…
 
Pierwszy taki wypad PDF Drukuj Email
piątek, 12 października 2012 10:19

Kasia Górnicka zorganizowała i poprowadziła imprezę dla frakcji turystycznej naszej wspólnoty. Wszyscy, którzy lubią chodzić po górach, ale też traktują to jako okazję do budowania więzi wspólnotowych i chwalenia Pana Boga na łonie natury, spotkali się 29.09 i z Ustronia Polany czerwonym szlakiem podążyli na Wielką Czantorię.

Większość, czyli tzw. twardziele, ruszyła pieszo. Mniejszość wjechała kolejką. Przy górnej stacji kolejki dzieci jeździły po letnim torze saneczkowym, jeden przejazd dla każdego zasponsorowała wspólnota. Pozostali uczestnicy korzystali z wolnej chwili i pięknej pogody, odpoczywając, posilając się i podziwiając widoki. Po krótkiej przerwie wyruszyli na szczyt Czantorii Wielkiej. Dzieci w nagrodę za zdobycie szczytu dostały lizaki. 

Dalej trasa wiodła w stronę czeskiego schroniska, gdzie została część osób z małymi dziećmi, a reszta wyruszyła na Małą Czantorię. Po drodze wędrowcy raczyli się pysznymi jeżynami. Na Małej Czantorii wiał silny wiatr. Dzieci bawiły się w chowanego, a wszyscy odpoczywali i pochłaniali przyniesiony w plecakach prowiant. Tą samą drogą wycieczka wróciła na posiłek w czeskim schronisku. W nagrodę za zapał i turystyczną postawę

Więcej…
 
Uwielbienie z dziękczynieniem PDF Drukuj Email
czwartek, 11 października 2012 20:43

Zjednoczyło nas 7 października w kościele pw. N.M.P. Matki Kościoła na Sikorniku. To spotkanie miało połączyć wszystkich chętnych do oddawania Bogu chwały za to, czego dokonywał w czasie rekolekcji letnich ?Jezus żyje? na Górze św. Anny.


Trudno uwierzyć, że już dziesięć lat minęło od chwili, kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się latem na ?Anabergu?. Na naszych oczach to dzieło rozwijało się i kwitło, widzieliśmy, jakie przynosiło owoce. Od jednego turnusu dla dwustu pięćdziesięciu uczestników do trzech turnusów i tysiąca dwustu! Ile osób w ciągu tych dziesięciu lat zostało tam uzdrowionych i uwolnionych, ile podjęło decyzje o radykalnej przemianie życia? Jeśli ktoś tam był, nie ma wątpliwości, że Jezus żyje i działa.

 

Uwielbienie to najwłaściwsza odpowiedź na wszystkie błogosławieństwa, jakie dzięki tym rekolekcjom na nas spłynęły. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji gliwickiej zorganizowały spotkanie modlitewne, by dziękować Bogu za to, czego już dokonał i uwielbiać Go w Jego dziełach. W dolnym kościele na Sikorniku kilkadziesiąt osób zgromadziło się, żeby wyrazić wdzięczność Jezusowi za Jego obecność i działanie. Koncert uwielbieniowy prowadziły połączone siły diakonii uwielbienia różnych wspólnot, a po modlitwie znalazł się czas na rozmowy przy kawie i herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, dostarczonych przez organizatorów. Zdaniem obecnych był to czas radosnego oddania się Panu, żarliwego skupienia zespołu prowadzącego uwielbienie i obecności Bożej w sercach uczestników.

 

Dziękujemy organizatorom oraz gospodarzowi miejsca ks. proboszczowi Bernardowi Mronczowi. Następne spotkanie w styczniu. Pamiętajmy, jako wspólnota jesteśmy powołani do uwielbienia! 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 7 z 7