Artykuły archiwalne
Ognisko 29.06.2013 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 sierpnia 2013 07:38

OGNISKO W SZENSZTACIE


Taki był oficjalny pretekst…

 

Więcej…
 
Zdjęcia z rekolekcji PDF Drukuj Email
sobota, 17 sierpnia 2013 21:28

JEZUS ŻYJE 2013! …....


Jadzia, Ania, Zosia i Róża przed Domem Pielgrzyma

Więcej…
 
Nowa moderacja PDF Drukuj Email
piątek, 24 maja 2013 15:09

11.05 "My i Duch Święty" wybraliśmy nową moderację. Oto jej skład:
Maciek Górnicki (lider)
Tomek i Asia Gorolowie
Renia Kaczmarzyk
Dawid Rybarz

Modlitewne wsparcie dla nich to nasz obowiązek i przywilej, prosimy więc, by Bóg obdarował ich wszystkimi łaskami koniecznymi do podejmowania tej odpowiedzialności, prowadził i strzegł.

 
Wspólnota i jej lider - przed wyborami moderacji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 lutego 2013 19:50

Wspólnota i lider wspólnoty – przed wyborami moderacji 2013 r.

 

Zanim zadamy sobie pytanie: kto konkretnie ma być liderem mojej wspólnoty albo czy dana osoba nadaje się na lidera, warto spojrzeć na sprawę trochę szerzej, przypominając sobie, jakie jest miejsce wspólnoty w planach Bożych i jaka jest rola lidera. W przeciwnym razie możemy łatwo złapać się w pułapkę światowego myślenia, szukając kogoś, kto zaspokoi nasze bardziej lub mniej świadome potrzeby czy pragnienia, ewentualnie kogoś, kto po prostu sprawia dobre wrażenie. To jednak nie jest właściwa motywacja ani właściwy sposób wybierania kogokolwiek do jakiejkolwiek posługi w Kościele, a tym bardziej – do posługi lidera.

1. Dlaczego Bóg powołuje wspólnoty?

Powołanie wspólnoty nie jest jakieś zasadniczo inne niż powołanie całego Kościoła – wspólnota zawsze jest odbiciem Kościoła powszechnego, chociaż ma swój specyficzny charyzmat i charakter. W nauczaniu Jana Pawła II na temat Kościoła często powtarzały się trzy elementy: Kościół to wspólnota, misja i tajemnica. Dlatego też do istoty każdej wspólnoty w Kościele należy:

 

Więcej…
 
Szlachetna Paczka - podziękowanie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 stycznia 2013 10:46

Drogi Darczyńco,


Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Wyobraź sobie, jak poczuła się rodzina, która otrzymała przygotowaną przez Ciebie paczkę. Być może od dawna nie dostała prezentu.

Poniżej znajduje się relacja z dostarczenia paczki rodzinie (oznaczonej numerem SLA-963-032658) oraz słowa podziękowania od obdarowanych i wolontariusza:

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 2 z 5